Strona główna » Rachatłukum - lokum tureckie

Rachatłukum – lokum tureckie

Rachatłukum lokum tureckie o smaku różanym

Rachatlukum różane

Produkt wegański, nie zawiera laktozy, konserwantów, sztucznych aromatów, olejów utwardzonych

Owocowe rachatłukum tureckie lokum

Rachatłukum owocowy mix

Waga: 2.5 kg ; 5 kg
Kraj pochodzenia: Turcja
Produkt wegański, nie zawiera laktozy, konserwantów, sztucznych aromatów, olejów utwardzonych

Szukając sposobów na osłodę, warto sięgnąć po oryginalne tureckie słodycze, które zaskakują – kolorami, składem, bogactwem pysznych składników, ale przede wszystkim wyborną słodyczą. Orientalne słodycze prosto z Turcji możesz kupić w naszym sklepie – z pewnością przypadną one do gustu wszystkim miłośnikom egzotycznych smaków!

Rachatłukum – co to takiego?

Rachatłukum to tureckie określenie tego specyficznego przysmaku, używane przez Turków osmańskich, pochodzące od arabskiego rahat-ul hulküm czyli „osłoda, pocieszenie dla gardła”. Można je spotkać także pod nazwą lokum tureckie lub turkish delight. Lokum, od tureckiego słowa luqūm oznaczającego „kęs” idealnie zdaje się odzwierciedlać istotę tego przysmaku – kęsa słodyczy. Przypomina owocową galaretkę, często połączoną także z orzechami, które dodają jej chrupkości i sprawiają, że ten przysmak jest bardziej odżywczy. Rachatłukum przyrządza się z wody, cukru, aromatów naturalnych i skrobi poprzez gotowanie do postaci specjalnego „kisielu”, obtaczanego później w cukrze pudrze.

Lokum słodycze tureckie – orientalne specjały

Lokum tureckie to fantastyczny sposób, by nie tylko zaspokoić swój apetyt na słodycze czymś oryginalnym, ale również zaskoczyć swoich gości, podając im na przykład kęsy tego specjału pokrojone w kawałki, do popołudniowej kawy. Nasza oferta obejmuje rachatłukum w różnych smakach – każdy z nich inny, oryginalny i warty polecenia. Nasze słodkości produkowane są na bazie oryginalnych tureckich receptur, dlatego osoby niezaznajomione z orientalną kuchnią mogą być zaskoczone ich specyficznym smakiem, aromatem czy konsystencją. Zapewniamy jednak, że wszystkie znane jako rachatłukum lub lokum słodycze tureckie są warte polecenia – również jako prezent lub poczęstunek dla bliskich!

Postaw na lokum tureckie w oryginalnej postaci

Tureckie lokum to smakołyk, który z pewnością przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom orientalnej kuchni, ale również weganom – nie zawiera produktów pochodzenia zwierzęcego. Co ważne, w rachatłukum nie znajdziesz również laktozy, sztucznych dodatków ani konserwantów. To cecha charakterystyczna dla słodyczy tureckich – dzięki licznym naturalnym składnikom udaje się zachować słodki smak i naturalne aromaty bez wykorzystywania jakichkolwiek sztucznych substancji.
Rachatłukum tureckie to produkt, który nie tylko świetnie smakuje, ale również pięknie wygląda. Wnętrze o smaku granatu, uzyskane przy pomocy naturalnego soku z tego owocu oraz chrupiąca pistacjowa posypka tworzą fantastyczne połączenie smakowe, a przy tym wspaniale wyglądają. Takie niewielkie tureckie batoniki wyłożone na talerz podczas przyjęcia z pewnością zrobią furorę i przyczynią się do promowania tureckiej kuchni wśród naszych gości!

Dlaczego warto wybrać oryginalne rachatłukum?

Jeśli podczas lektury książki „Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa” zastanawiałeś się, czym jest rachatłukum, którym Czarownica poczęstowała Edmunda, to już nie musisz – teraz wiesz, że to tradycyjny turecki przysmak. Zjadając go, możesz na chwilę przenieść się w wyobraźni do Turcji, lub właśnie do Narnii. Rozkoszując się lokum, z pewnością na chwilę zapomnisz o wszystkich dotychczasowych słodyczach, bo ten smak i ta słodkość to coś naprawdę oryginalnego, nietypowego i trudnego do podrobienia!
Skosztuj tego wyjątkowego tureckiego specjału w najciekawszych postaciach – z dodatkiem smakowitych, chrupiących orzechów i w wyjątkowych wariantach smakowych. To sposób na osłodzenie sobie męczącego dnia, i przy okazji – wspaniały zastrzyk energii na kolejne godziny!